جناب صفّار، لطفاً نمره‌تان را پس بگیرید!

جناب آقای صفارهرندی، سلام علیکم


این خاطره را سالها پیش از قلم جنابعالی خواندم که خود فارغ التحصیل دوره‌ی ۱۲ مدرسه علوی بوده اید:

🖋«روزى آقاى علامه [کرباسچیان] مرا به گوشه‌‌اى کشید و آهسته گفت: “شنیده‌‌ام عکس شاه را از اول کتاب درسى‌‌ات کنده‌اى.” چاره‌اى جز اعتراف نداشتم؛ خبرچین، درست گزارش کرده بود. ایشان پرسید: “چرا این کار را کردى؟” صاف و صادق گفتم: “ما با این دستگاه مخالفیم.” همان طور که آهسته با من سخن مى‌گفت، در گوشم نجوا کرد: “ما هم مخالفیم، ولى راهش این نیست.” دیگر چیزى نگفت و من هم فهمیدم اوضاع از چه قرار است!»

جناب آقای صفارهرندی، این که آیا مرحوم کرباسچیان صرفاً با دستگاه مخالف بود یا با اقدام برای سرنگونی دستگاه هم مخالف بود، باشد برای بعد. این هم که راه مخالفت این بود یا نبود را تاریخ اثبات کرد و سخن امروز من نیست و جنابعالی پاسخ به این سئوالات را حتما بهتر از من میدانید.

اما جناب صفّارهرندی، استدعا دارم که این خاطره را حتما برای شاگردتان نقل کنید. همان شاگردی که این روزها وقیحانه، مرحوم آیت اللّه مصباح یزدی(رحمت اللّه علیه) را “ابرساکت نهضت امام” و “قاعد” نامیده:bangbang:️ و در مورد یاران و شاگردان علّامه‌ی مصباح، با ژستی ولایت‌مدارانه خطاب به رهبر انقلاب می‌نویسد:

:zap:️« روزگاری که شما به عشق خمینی در تبعید بودید، این گروهک ضد روح‌الله، پالوده با همان انجمنی می‌خورد که آب خوردن در لیوان خمینی را حرام می‌دانست… عمراً باور کنیم که ساکتین نهضت امام، دست‌بوس صدیق شما هستند.»:bangbang:

جناب صفّارهرندی، به شاگردتان بیاموزید که مخالفین، ساکتین و قاعدین نهضت امام، حلبی‌ها و کرباسچیان‌ها بودند! اگر شما مرحوم کرباسچیان را علّامه می‌نامیدید، علّامه‌ی ما حضرت مصباح است. کسی که “ذوالشّهادتین”خمینی بود و “مصباح دوستان”بهشتی.

جناب صفّارهرندی به شاگردتان بیاموزید که پالوده را انجمنی‌ها با علّامه کرباسچیانِ شما در مدرسه علوی می‌خوردند آن هنگام که معلّم گرانقدری چون شهید شرافت را تنها به جرم نام بردن از حضرت روح اللّه در کلاس درس، از مدرسه اخراج کرد و باعث اعتصاب دانش آموزان شد.

جناب صفّارهرندی، به این متولد دهه ۶۰ یادآوری کنید آن زمان که شاگردان حضرت مصباح همچون شهید میثمی‌ها در زندان و زیر شکنجه بودند، شما در مدرسه علوی مشغول تحصیل بودید و فقط خدا می‌داند که این شاگرد ناخلفتان آن زمان کجا بود.

:pray: جناب صفّارهرندی، أجرتان در خدمات به این نظام و تربیت شاگردان ارزشمند، محفوظ، امّا اگر بنا به تذکّری بود مبنی بر این که این شاگرد، در کدام آزمون رد شده بود ولی با نمره‌ی شما قبولی گرفت و نتیجه‌اش این شد، همین بس است.

لطفاً نمره‌تان را در علن پس بگیرید و شاگردتان را ادب بیاموزید. سپاس بیکران

والسّلام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.