برخی فقط اطراف خودشان را می‌دیدند و می‌گفتند: نمی‌شود!

🏴🏴🏴 یکی از یاران و همرزمان صمیمی و دیرین شهید دیالمه به جوار رحمت حق شتافت.

مرحوم مهندس صالحی‌نژاد که چند بار توفیق زیارتشان نصیبم شد، از دغدغه‌مندان روزگار بود. در بخشی از مصاحبه‌ای که با ایشان داشتم، عباراتی فرمودند که تفکّر منجمد و ناامید از اصلاحی که شخص شیخ محمود حلبی و انجمن حجتیّه و دیگر اشخاص و جریانات شبه انجمنی داشته و دارند، می‌توانند مصداقی برای این عبارات باشند:

 « امام به خدا نگاه می‌کرد. برخی از علمای ما فقط اطراف خودشان را می‌دیدند، الآن هم همینطور است. الآن هم خیلی‌ها می‌گویند: “این جامعه اصلاح نمی‌شود.” چون فقط اطراف خودشان را نگاه می‌کنند و می‌بینند اصلاحات نیست. آن کسی که فقط به اطراف خودش نگاه نمی‌کند و به خدا نگاه می‌کند، می‌گوید: “می‌شود. چرا نباید بشود؟”

در مورد نوح پیغمبر(ع) اعدادی ذکر شده که مثلاً ۹۵۰ یا ۷۵۰ سال تبلیغ کرد. این پیغمبر خدا واقعاً چه می‌دید!؟ در صورتی که در آن قوم، در ظاهر همان چند نفر ایمان آوردند. آیا نوح می‌دانست که ما امروز با چنین عظمتی از او یاد خواهیم کرد؟ دین اسلام حضرت نوح را بسیار عظیم می‌شمارد. امّا مردم آن روز، نوح را چه می‌دیدند؟ نجّاری که در بیابان خشک، یک کشتی ساخته!!

روزی که امام خمینی(ره) قیام را شروع نمود، نوحی بود که کشتی می‌ساخت. ما نمی‌فهمیدیم، امّا او می‌فهمید که باید تکلیفش را انجام دهد و بقیّه‌اش با خداست. چون معتقد بود که خدا پشتیبان اوست، پیروزی را هم می‌دید.»

به پاس زحمات و خدماتش برای انقلاب، نماز لیله الدفن بخوانیم. مهدی فرزند حیدر

إن شاءاللّه همراه با دیالمه عزیزمان، بر سفره سالار شهیدان(علیه السّلام) متنعّم باشند.🤲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.