دشمنی با آمریکا را رها کنید!

این نظرسنجی در کانال یکی از افرادی قرارداده شد که نام ایشان، قبلا در لیست برخی از سخنرانان و مداحان انجمن حجتیه منتشر شده بود:
https://b2n.ir/w39732

از آنجا که خود ایشان نیز پس از ملاحظه نزاع ایجاد شده، این نظرسنجی را حذف نمودند، رعایت احتیاط نموده و نام ایشان را ذکر نمیکنم.

ممکن است این ذهنیت ایجاد شود که برخی از عوام جامعه هم راه حل را در ترک مخاصمه با آمریکا میدانند. اما نباید از این نکته غافل شد که غالبا مشکلات معیشتی، این دسته از عوام را به این نتیجه رسانیده که اگر آن مشکلات حل شوند، نگاه آنان نیز اصلاح میشود.

ولی در مورد عناصر انجمنی و شبه انجمنی، مسئله فرق میکند. آنچه که قابل اغماض نیست تفکری است که منجر به انتخاب چنین گزینه هایی برای یک نظرسنجی میشود.

تفکری که حتی اگر همه مشکلات معیشتی نیز حل شود، باز هم از اساس، اعتقادی به دشمنی همه جانبه با دشمنان این کشور اسلامی ندارد. مبارزه با آنان را به زمان حضور و ظهور امام معصوم (علیهم السلام) منحصر دانسته و نهایت تکلیف خود را در مبارزات نظری و علمی با دشمنان دین میداند.

این همان رشته تشابه فکری است که عناصر انجمنی و شبه انجمنی را به لیبرالهای غربگرا متصل می نماید.

نگاه ترک خصومت با آمریکا را از یک “مربی دینی” این مدارس می بینی تا دکتر ظریفی که میدان مبارزه را مانع میدان مذاکره میداند.

ظریفی که خود تربیت یافته ی این مکتب و فارغ التحصیل اینگونه مدارس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.