گفتگو با جناب آقای دکتر فریدونی

در طول مدّت فعّالیّت کانال‌ها، صفحه ایسنتا و سایت “حقایقی پیرامون انجمن حجتیّه”، تا این لحظه تنها دو جا از جناب آقای دکتر حسین فریدونی، ذکر نام شده است.

یکی در مطلبی با عنوان “لیست برخی از سخنرانان و مداحان جلسات انجمن حجتیه”

https://b2n.ir/w39732

و دیگری در مطلبی با عنوان “آیت اللّه سیستانی، پیرو حامیان سقیفه!”

https://b2n.ir/w44024

اخیراً بیانیّه‌ی تندی علیه اینجانب (رضا اکبری آهنگر)، از سوی جناب آقای دکتر فریدونی در کانال “شاگردان دکتر” منتشر گشت. بنا داشتم تا ضمن انتشار متن کامل آن بیانیّه، طبیعتاً در پاسخ نکاتی را عرض نمایم. امّا ادبیات بیانیّه‌ی مذکور مرا و برخی از دیگر دوستان را به تردید وامی‌داشت که از سوی ایشان صادر شده باشد! لذا برآن شدم تا شخصاً صحّتش را جویا شوم. خدمت جناب آقای دکتر تماس گرفتم و پس از اطمینان از صدور این بیانیّه از جانب ایشان، حدود بیست دقیقه‌ای گفتگو داشتیم.

اصل ناراحتی ایشان، نسبت به مطلب اوّل بود. این موضوع در بیانیّه‌شان هم مشهود بود چرا که در آن، کوچکترین اشاره‌ای به موضوع نقد من در مطلب دوم، نداشتند. نتیجه‌ی این گفتگوی آرام و دوستانه آن شد که من از انتشار متن آن بیانیّه، منصرف شوم و همچنین نکات ذیل را که در همین مکالمه مورد تأیید جنابشان قرار گرفت، برای خوانندگان گرامی عرضه دارم:

  • جناب آقای دکتر فریدونی، علیرغم سابقه و سمتشان در انجمن حجتیّه، برخلاف نظر آقای شیخ محمود حلبی، مباحثی همچون اصل تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و حضرت امام (رحمت اللّه علیه) را قبول داشته و دارند.

  • جناب آقای دکتر فریدونی، مدّت ۲۵ سال است که مطلقا با تشکیلات انجمن حجتیّه ارتباط نداشته و در کلاس‌ها و جلسات انجمن حضور ندارند. (این بدان معنی است که ایشان تا حدود سال ۷۵ در تشکیلات انجمن حجتیّه فعّالیّت داشته‌اند؛ در حالی که انجمن در سال ۶۲، رسماً بیانیّه‌ی اعلام تعطیلی صادر نمود!!)

  • جناب آقای دکتر فریدونی تأکید داشتند که علّت جدایی‌شان از انجمن حجتیّه، نه به عنوان قهر و طرد آنان، بلکه بدین جهت بوده است که به این نتیجه می‌رسند که وظیفه‌شان توجّه بیشتر به خطرهایی غیر از بهائیّت است. لذا به مبارزه با مسیحیّت، دراویش، وهّابیّت و احمد الحسن می‌پردازند.

  • جناب آقای دکتر فریدونی پذیرفتند که ارادتشان به شخص آقای شیخ محمود حلبی و تشکیلات انجمن حجتیّه به عنوان گروهی که در راستانی نشر معارف امام زمان (عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف) گام برمی‌دارند باقی، و رفاقت و دوستی‌شان با آنان برقرار است.

با توجّه به نکات فوق، لازم است مطالبی که پیرامون ایشان در سایت و کانال “حقایقی پیرامون انجمن حجتیّه” ذکر شده بود را یک بار دیگر مرور نماییم:

در مطلب اوّل، نام ایشان در لیستی مشاهده می‌شد که پیرامون آن لیست نوشته شده بود: « این لیست شامل سه دسته از افراد میشود: الف) عضو انجمن: کسانی که عضو رسمی تشکیلات هستند. ب) شبه انجمنی : کسانی که تفکراتی شبیه به انجمن دارند. ج) طرفدار انجمن: کسانی که ممکن است حتی معتقد به انقلاب و نظام باشند، اما به دلیل ضعف در بصیرت، نگاه مثبتی به این گروه دارند.»

در مطلب دوم نیز پیرامون ایشان نوشته شده بود: « وی از اعضا و اساتید قدیمی انجمن حجتیّه است.»

قضاوت میزان صحّت و سقم مطالب ارائه شده پیرامون جناب آقای دکتر فریدونی را با توجّه به نکاتی که خودشان فرمودند، به شما خواننده‌ی گرامی واگذار می‌نمایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.