معرفی و دانلود مستند “پوستین وارونه”

متأسفانه در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هیچ فیلم و مستندی جهت معرّفی انجمن حجتیّه ساخته نشد!

تولید نشدن چنین محصولاتی دلایل گوناگونی داشت. برخی انجمن را تعطیل شده می‌پنداشتند و پرداختن به این موضوع را بی‌فایده بلکه مضرّ می‌دانستند. برخی دیگر حوصله و تحمّل مشکلات و تبعات ساخت چنین کاری را نداشتند. بعضی خیال خودشان را اینگونه راحت می‌کردند که اگر به آن‌ها بپردازیم، بزرگشان کرده‌ایم. و ده‌ها دلیل تأسّف‌بار دیگر…‼️

البته برخی مواقع و به تناسب، در بعضی از برنامه‌ها، فیلم‌ها و مستندها به این موضوع اشاره‌ای کوتاه می‌شد، امّا تا سال ۱۳۹۱ هیچ فیلم یا مستند مستقلّی جهت معرّفی تفصیلی انجمن به مردم تولید نشده بود.

✅ مستند “پوستین وارونه” اوّلین و کاملترین مستندی بوده است که تا کنون در این باره ساخته شده و در آن به تاریخچه، تفکرّات و برخی از فعّالیّتهای کنونی این گروه می‌پردازد. این مستند به کارگردانی جناب آقای محمّد مهدی خالقی و تهیّه‌کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و به مدّت ۸۳ دقیقه آماده شد.

⛔️ پوستین وارونه، برای رسانه ملّی تولید شده بود، امّا علی‌رغم وعده‌های مکرّر، هیچوقت جرأت پخش آن را پیدا نکردند. خاطرات، مسائل و موانعی که برای تولید، نمایش و تکثیر این مستند ایجاد شد و علل جلوگیری از پخش آن از رسانه ملّی، اگر روزی نگاشته شود، خود به تنهایی منبعی خواهد بود برای شناخت و معرّفی هر چه بیشتر انجمن! و همچنین شناخت بیشتر برخی از مدّعیانی که خود را در صف مقدّم جبهه فرهنگی انقلاب می پندارند! شاید اینجانب که محقّق و راوی این مستند بودم، روزی تصمیم به چنین امری بگیرم و یا حدّاقل هر از چندی یکی از این خاطرات و درد دل‌ها را در این کانال منتشر نمایم. امّا فعلاً به معرّفی ابتدایی این مستند اکتفا می‌نمایم تا بعد…⚠️

آخرین و کاملترین نسخه “پوستین وارونه” را می‌توانید از دو طریق زیر دانلود کنید. جالب آن که بدانید حتّی اجازه انتشار این مستند در فضای مجازی نیز توسّط دست اندرکاران داده نمی شد‼️ و سرانجام پس از حدود چهار سال صبر، خودم و تنها خودم، تصمیم به انتشار آن در فضای مجازی گرفتم.:
🎦 وبلاگ اختصاصی مستند: http://pustinvarune.blogfa.com/

🎦 سایت آپارات: https://www.aparat.com/v/7IL0t

3 پاسخ
  1. سیدمهدی
    سیدمهدی گفته:

    از اول تا آخرش را با دقت دیدم. برای بیننده ی امروزی که فقط نقد و هتک درمورد انجمن شنیده شاید جالب و تأییدی بر تصوراتش باشد ولی برای کسی که با افرادی از آنها حشر و نشر داشته و برخی عناصر آن را از نزدیک می شناسد و از سلامت نفس و تعهد آنها نسبت به انقلاب آگاه است، این مستند کاملا یک سویه وخارج از انصاف و تا حدی براساس کینه ی شخصی، تدارک دیده شده است. حیف که فیلم مستند را راهی برای جستجو، بقصد کشف حقیقت نمیدانیم و به پیروی از صاحبان صنعت سینما، فیلم مستند را ابزاری برای پررنگ کردن سندهای دلخواه و آبرو بردن از آنکه دوستش نداریم و آبرو بخشیدن به هرکه دوستش داریم، تصور می کنیم.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.