معرفی کتاب “نگاهی به تاریخچه و تفکرات جریانات شبه حجتیه‌ای”

این کتاب که در ۲۳۲ صفحه و به چاپ دوم رسیده است، به برخی از افراد و جریانات شبه انجمنی پرداخته شده و شامل مقالات زیر است:

۱- “بررسی تفصیلی ارتباط مدرسه علوی و انجمن حجتیّه”. این مقاله که ۱۶۰ صفحه از این کتاب را به خود اختصاص داده، جامع ترین تحقیقی می‌باشد که تا کنون پیرامون این موضوع انجام و منتشر شده است. در آن خاطرات و مطالب بکری وجود دارد که توسّط نویسنده ضبط شده و برای اوّلین بار منتشر می‌شود.

۲- “سیّد حسن ابطحی، هم خطّ سیاسی انجمن” نام دومین مقاله این کتاب است. با خواندن این مطلب پاسخ این پرسش را دریافت خواهید نمود که آیا ابطحی انجمنی بود؟

۳- “جریان شیرازی، مختصّات فکری و رفتاری”. این مقاله که توسط حجت الاسلام مهدی مسائلی نگاشته شده، نگاهی اجمالی دارد به برخی از دیدگاه‌های جریان سید صادق شیرازی و حامیانش.

۴- “مقدمه صحیفه سجّادیّه، منبعی استنادی برای شبه حجّتیّه” نام آخرین مقاله کتاب است که توسّط حجت الاسلام روح اللّه راسل به قلم تحریر درآمده است. این مطلب تحقیقی است، جامع پیرامون میزان صحّت معروفترین حدیثی که حکایت از “بطلان هر قیامی قبل از ظهور” دارد.

✅ لازم به ذکر است که این دو کتاب، بخشی از مجموعه ۸ جلدی “آنچه گذشت” است که به برخی از موضوعات، گروه‌ها و شخصیّت‌های تاریخ انقلاب اسلامی پرداخته است. نام دیگر جلدهای این مجموعه از این قرار است: “مروری بر تاریخچه و تفکرات سازمان مجاهدین خلق”، “دونما از چپ های جمهوری اسلامی”، “در لباس مرجعیت”، “از ما بریده‌ها”، “شهیدان دیالمه و آیت در چند پرده”، “بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی”.

💠 جهت تهیّه این کتب می‌توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/754512

2 پاسخ
 1. امیر
  امیر گفته:

  سلام … این جوانان مومن و پاک .. در بسیج و سپاه و دیگر نهادها … خیلی پاکند … ولی آگاهی از واقعیات گذشته ندارند .. گوش به سیاسان روزگار که عاشقان میز و ریاست هستند .. می دهند ..
  خبر از نتایج موفق انجمن ندارند …
  خبر ندارند که افراد انجمنی همگی در انقلاب حضور کامل داشته اند … شاید موفق ترین و بیشترین حضور گروهی را انجمنی ها در سال های پیش از انقلاب و سال ۵۷ داشتند …
  من حقیر شخصا با گروهی که داشتیم از سال ۵۶ و ۵۷ .. مسلحانه در تسخیر ۹۰ در صد پادگان های تهران حضور داشتیم …
  یک سری روحانیون نیز که به انجمنی ها حسادت می ورزند … گاهی هم فکر و خیال می کنند که انجمنی ها بدنبال پست و مقام هستند … البته اگر فرد انجمنی مدیر گردد .. اینهمه نابسامانی و رشوه و اختلاس و و .. هرگز دیده نمی شد …
  جوانان مومن هم که عرض شد .. گوششان به دهان سیاست گذاران کلی مملکت است … و همه کارشان دافعه است … کانه یک انقلاب بود و فقط چند نفر روحانی شورای انقلاب که انقلاب کردند … والسلام … همه جا سیاسی کاران مدیر سپاه ارزشمند ما ، و بسیج سلحشور و پاک ما … به جوانان اینها از انجمن بد و بیراه و دروغها می گویند … اینها هم می شنوند و کاملا قبول می کنند دروغها و برچسب های مسولان خودشان را … که صد در صد مرتکب گناهان کبیره شده اند … خدا هدایت کند ما و مسولان را …

  پاسخ
  • .
   . گفته:

   سلام علیکم

   با کمال میل حاضر به ضبط و انتشار این خاطرات شما در قامت یک انجمنی انقلابی هستیم.

   لطفا طریق ارتباطی را بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.