حاڪم خمین یا انجمن حجتیّه!؟

تصمیم گرفتم تا به مناسبت سالروز درگذشت مرحوم آیت اللّه خزعلی، یڪی دیگر از خاطراتم را منتشر نمایم.

سال ۱۳۹۴ بود. جلسه ای خصوصی در منزل جناب آقای دڪتر فضلی داشتیم. بزرگوارانه مهمان نوازی و پذیرایی فرمودند. در این جلسه، جناب آقای دڪتر یزدی زاده ڪه یڪی دیگر از قدمای انجمن هستند نیز به دعوت آقای فضلی تشریف آورده بودند. من نیز به اتفاق برادر عزیزتر از جانم، وحید خضاب رفته بودم. 
(البته عڪس تقدیم شده مربوط به یڪی دیگر از همین جلسات است ڪه در منزل پدربزرگ اینجانب برگزار شد. برایشان باقلاپلو تهیّه دیده بودیم امّا افتخار نداده و نماندند!😉)
یڪجا وقتی پای نظر امام #خمینی رحمت الله علیه در مورد انجمن به میان آمد، جناب یزدی زاده خاطره مهمّی را نقل فرمودند. ایشان گفتند ڪه من خودم از آقای خزعلی شنیدم ڪه فرمودند: 
 “پس از آن سخنرانی معروف امام، من خدمت ایشان رفته و عرض ڪردم ڪه انجمنیها چنین تفڪّری ندارند ڪه باید ظلم و فساد زیاد شود تا حضرت ظهور فرمایند. امام فرمودند: من هم منظورم آنها نبود.”
در این لحظه آقای فضلی با ناراحتی رو به آقای یزدی زاده ڪرده و طعنه وار گفتند: “حتماً منظورشان حاڪم خمین بوده”‼️ 
من هم عرض ڪردم: “بله، منظورشان حاڪم خمین بوده. چه اشڪالی دارد؟”
 توضیح آن ڪه در ڪتاب “ولایت فقیه” امام آمده است: 
” نگویید بگذار تا امام زمان(ع) بیاید. شما نماز را هیچ وقت می گذارید تا وقتی امام زمان(ع) آمد بخوانید؟ حفظ اسلام واجبتر از نماز است. منطق حاڪم خمین را نداشته باشید ڪه می گفت: باید معاصی را رواج داد تا امام زمان(ع) بیاید!»
 منبع: ولایت فقیه، ص۶۹
البته لازم به ذڪر است ڪه به ظاهر روحانیونی هم بوده اند ڪه چنین تفڪّراتی داشته اند ڪه انشاءالله به وقتش عرض میڪنم.
4 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام آیا این سایت واقعا وابسته به انجمن حجتیه میباشد؟ چگونه می‌توانیم با شما در ارتباط باشیم؟

  پاسخ
 2. م.ط
  م.ط گفته:

  آغا اکبر ج
  نوشتهایت ماجرای قتل های درون گروهی مجاهد وفدایی را تداعی میکند به نفاق دامن نزن

  پاسخ
 3. م.ط
  م.ط گفته:

  چرا طعنه وار ؟ این از جملات کلیدی امام ره است:
  ما مکلف هستیم که اسلام را حفظ کنیم. این تکلیف از واجبات مهم است؛ حتی از‏‎ ‎‏نماز و روزه واجبتر است. همین تکلیف است که ایجاب می کند خونها در انجام آن ریخته‏‎ ‎‏شود. از خون امام حسین(ع) که بالاتر نبود، برای اسلام ریخته شد. و این روی همان‏‎ ‎‏ارزشی است که اسلام دارد. ما باید این معنا را بفهمیم، و به دیگران هم تعلیم بدهیم. شما‏‎ ‎‏در صورتی خلفای اسلام هستید که اسلام را به مردم بیاموزید. و نگویید بگذار تا امام‏‎ ‎‏زمان(ع) بیاید. شما نماز را هیچ وقت می گذارید تا وقتی امام زمان(ع) آمد بخوانید؟ حفظ‏‎ ‎‏اسلام واجبتر از نماز است. منطق حاکم خمین را نداشته باشید که می گفت: باید معاصی‏‎ ‎‏را رواج داد تا امام زمان(ع) بیاید! اگر معصیت رواج پیدا نکند، حضرت ظهور نمی کند!‏‎ ‎‏اینجا ننشینید فقط مباحثه کنید؛ بلکه در سایر احکام اسلام مطالعه کنید؛ حقایق را نشر‏‎ ‎‏دهید؛ جزوه بنویسید و منتشر کنید، البته مؤثر خواهد بود. من تجربه کرده ام که تأثیر دارد.‏

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.