همه چیز برای مناظره مهیّاست به جز…

چندی پیش از جانب “انجمن اندیشه و قلم” با اینجانب تماس گرفته شد. بزرگواران بذل عنایتی داشتند مبنی بر مشاوره پیرامون برگزاری نشستی با موضوع انجمن حجتیّه. گونه های مختلفی از برنامه را که به نظرم رسید عرض نمودم. از آنجا که این مجموعه اهداف فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی دنبال نموده و تا کنون نشستهای علمی مختلفی را برگزار کرده است، اولویت و برنامه خودشان نیز مبنی بر نشستی دو جانبه بود و حتی شرکت دو نفر از هر طرف. 

من نیز استقبال نموده و از آنجا که در زمینه مباحث تاریخی انجمن مطالعه داشته ام، پیشنهادم تاریخی محور بودن بحث بود که البته مسلماً به مباحث اعتقادی انجمن نیز اشاره میشود.
⚡️امّا در طول این مدّت، دست اندرکاران محترم انجمن اندیشه و قلم، علیرغم تلاش فراوان متأسفانه هنوز نتوانسته اند تا یکی از مسئولین انجمن حجتیّه را جهت شرکت در این مناظره راضی نمایند‼️ این در حالی است که به واسطه یکی از شخصیّتهای محترم و مقبول در نظر انجمن، از آقایان مهندس سیّد حسین سجادی، دکتر سیّد حسن افتخارزاده، حجت الاسلام سیّد حسین حسینی و دکتر نادر فضلی دعوت به عمل آمده است.
✅ حال که همه چیز برای یک مناظره مهیّاست از مسئولین انجمن حجتیّه تقاضامندم تا یکی از اعضای تشکیلاتی خود را به نمایندگی و جهت بحث معرفی نمایند. فرصت به وجود آمده میتواند از سویی برای این گروه مغتنم باشد. امّا در صورت عدم استفاده از این فرصت، پاسخی تاریخی و همیشگی خواهد بود برای آنانی که به یک طرفه بودن مباحث حقیر اشکال کرده و انجمن را مظلوم می دیدند.
🔸جناب آقای دکتر فضلی در سال ۹۳ بدون هماهنگی قبلی در یکی از جلسات سخنرانی حقیر، خواستار مناظره شد! اقدامی که به فرموده خودشان به دستور جناب آقای مهندس سجّادی صورت پذیرفته بود. پس نمیتوان مدّعی شد که عدم پذیرفتن مناظره فعلی از باب تفاوت در شأنیّت و جایگاه دو طرف میباشد.
🔸آن مناظره نیز ناقص ماند و موضوعات فراوان دیگری باقیمانده که لازم است تا برای جامعه بیان شده و در تاریخ ثبت شود. پس نمیتوان پذیرفت که یک بار کافی بوده.
🔸چاپ دقیق و بدون سانسور متن آن مناظره که به تأیید جناب دکتر فضلی نیز رسید، شاهدی است بر این مدّعا که فضایی آزاد برای بیان مطالبشان فراهم است. پس نگرانی از سانسور نیز در میان نیست.
🔸جزوات و بیانیه های اوّل انقلاب این گروه در دفاع از خودش و همچنین مناظره سال ۹۳، راه را بر اینگونه استدلالها می بندد که “ما وظایف دیگری داریم و انشاءالله خود حضرت می آیند و از ما دفاع میکنند.”
💠 پس منتظریم…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.