با این شیوه صد در صد مخالفم

بسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم، یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ وَلَا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلَّا تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ.( ای کسانی که ایمان آورده اید ، ( در هر کار فردی و اجتماعی ) قیام کننده استوار و دائم برای خدا و گواهان به عدل و قسط باشید و هرگز دشمنی با گروهی شما را بر آن ندارد که عدالت نکنید عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است ، و تقوا پیشه کنید که همانا خداوند به آنچه می کنید آگاه است. ) مائده آیه۸‏

بیست و ششم دی ماه مصادف است با سالروز درگذشت مؤسّس و رهبر انجمن حجتیّه، مرحوم شیخ محمود حلبی. بنا داشتم به همین مناسبت مطلب دیگری در مورد ایشان منتشر نمایم امّا پیامی که امروز صبح در ادمین کانال برایم ارسال شده بود متأسّفم نمود و تصمیمم را عوض کرد.

چند پوستر از کانالی برایم فوروارد شده بود که در زیر آن‌ها نوشته شده بود:  به مناسبت “سالروز هلاکت محمودحلبی”!! برای ادمین کانال مذکور نوشتم:

“حقیر این نوع برخورد با انجمن و به کار بردن این ادبیات را صحیح نمیدانم و با این شیوه صد در صد مخالفم”.

امّا شاید بدتر از ادبیات ایشان، این بود که از چهار طرح گرافیکی که انتخاب کرده بود، سه طرحش از نوعی ارتباط یا تشابه انجمن حجتیّه با صهیونیسم حکایت داشت.! در یکی از این طرح‌ها نیمی از صورت مؤسّس انجمن در کنار نیمی از صورت تئودور هرتسل (مؤسّس صهیونیسم) قرار داده شده بود! طرحی است بسیار زشت و زننده.

ضمن سئوال از ایشان مبنی بر اینکه “آیا واقعاً این دو شخصیّت را همطراز می‌دانید؟”، برایشان نوشتم که

“تمنّا می‌کنم این مطالب را تغییر دهید. حقیقتاً بار شرعی دارد. برایتان مهم نباشد که دیگرانی که دیده‌اند چه قضاوت می‌کنند.”.

امّا افسوس که به تشکّری جهت نقد اکتفا نموده و ترتیب اثری ندادند.

قطعاً طراح این پوستر نیز در گناه این استفاده‌ها الی الابد شریک خواهد بود. هنگامی که در سال ۹۱ این چند پوستر را طراحی و منتشر نمود، من نیز در وبلاگش خود را معرفی نموده و او را از اینگونه اقدامات بر حذر داشتم امّا متأسفانه نپذیرفت.

متنی که در آن زمان برایش نوشتم این بود:

« با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی؛ ابتدا بابت زحماتتان در راستای دفاع از اسلام ناب محمدی به نوبه‌ی خود تشکر می‌کنم و همچنین در خصوص طرح دیگری که در مورد انجمن زده‌اید. اما درباره این طرح باید عرض نمایم که حقیقتاً مغایر اخلاق اسلامی است. حقیر خود از افرادی هستم که سایه‌ی انجمن را با تیر می‌زنم و وبلاگم شاهدی بر این مدعاست. درباره‌ی آنان تحقیقات گوناگون داشته و دارم. اما اگر قرار باشد ما هم همچون حامیان یک شیخ هتاک عمل نماییم پس دیگر چه فرقی با آن‌ها داریم. در ضمن این کار بهانه نیز به دست آنان می‌دهد. خواهش می‌کنم با انتشار متنی به جای این تصویر، مرد و مردانه عذرخواهی کنید و نشان دهید که بسیجیان و طرفداران حضرت روح الله همچنان بر اخلاق اسلام ناب محمدی پایبندند. حاضرم دلایل شرعی این امر را تلفنی عرض کنم. البته چون متأسفانه پخش شده کار کمی مشکل است. خواهش میکنم سربلندمان کنید.»:

 

http://bit.ly/2FHD3ff

در همان زمان نیز در وبلاگ خودم مطلبی با این عنوان نگاشتم: “نقدی بر توهین به شیخ محمود حلبی” که حتی یکی از وبلاگ‌های حامی انجمن نیز آن را منتشر نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *