کتاب “مروری بر تاریخچه و تفکرات انجمن حجتیه” به چاپ سوم رسید.

کتاب “مروری بر تاریخچه و تفکرات انجمن حجتیه (از زمینه های تاسیس تا تعطیلی ظاهری)” که چاپ اوّل آن مربوط به پاییز ۹۶ می‌شد، در زمستان به چاپ سوم رسید.

این کتاب که در ۲۴۲ صفحه و توسّط انتشارات “سوره مهر” به چاپ رسیده است، شامل مقالات زیر است:

۱-  “آنان که از معامله با خدا طفره رفتند” مقاله‌ای که به تاریخچه انجمن از ابتدا تا پیروزی انقلاب پرداخته است.

۲-  “تحریم شعبانیّه، آزمونی برای حجتیّه” مقاله‌ای است تفصیلی و دقیق جهت پاسخ به این پرسش که بالاخره آیا انجمن در نیمه شعبان سال ۵۷ تحریم را شکست و جشن گرفت یا با نهضت همراهی نمود؟ این مقاله اوّلین تحقیق مفصّل پیرامون این موضوع است.

۳-  “امام خمینی(ره): نکند یک مرتبه متوجّه شوید که انجمن حجتیّه‌ای‌ها همه چیزتان را نابود کرده‌اند!” سومین مقاله این کتاب با این جمله آغاز می‌شود. این مقاله انجمن حجتیّه از دیدگاه حضرت امام و مقام معظّم رهبری پس از انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داده است. در آن سخنانی صریح از حضرت آیت اللّه خامنه‌ای وجود دارد که متن کامل آن برای اوّلین بار منتشر می‌شود.

۴-  “با شهدای انجمن حجتیّه بیشتر آشنا شویم” نام چهارمین مقاله این کتاب است که به این سئوال پاسخ می‌دهد که ادّعای انجمن مبنی بر منتسب نمودن نام برخی از شهدا به خودش تا چه میزان صحیح است؟

۵-  “اوّل یک رهبر معصوم پیدا کن، بعد برو جانت را بده!” جمله‌ای از شیخ محمود حلبی است. این مقاله گوشه‌ای از مبانی فکری انجمن حجتیّه و رهبر آن را مورد بررسی قرار داده است.

۶-  “سقوط از بام مخالفت با عرفان” نام آخرین مقاله این کتاب است که نگاهی گذرا دارد به مخالفت انجمن حجتیّه با عرفان و فلسفه.

لازم به ذکر است که این دو کتاب، بخشی از مجموعه ۸ جلدی “آنچه گذشت” است که به برخی از موضوعات، گروه‌ها و شخصیّت‌های تاریخ انقلاب اسلامی پرداخته است. نام دیگر جلدهای این مجموعه از این قرار است: “مروری بر تاریخچه و تفکرات سازمان مجاهدین خلق”، “دونما از چپ های جمهوری اسلامی”، “در لباس مرجعیت”، “از ما بریده‌ها”، “شهیدان دیالمه و آیت در چند پرده”، “بررسی تفصیلی ماجرای آیت الله مصباح و دکتر شریعتی”.

💠 جهت تهیّه این کتب می‌توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://b2n.ir/046360

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.