حاج احمد متوسلیان: تا ظلم هست، ما هم در جنگیم./ شیخ محمود حلبی: جنگ باید به رهبری معصوم باشد.

تفاوت خطّ فکری امام و اسلام نابی که به فرزندان عصر ما معرّفی کرد، با خطّ فکری شیخ محمود حلبی و اسلام ناقصی که در انجمن حجّتیه، آموزش داده می شود، بسیار روشن و آشکار است. یکی از این تفاوت های آشکار عقیدتی، در موضوع مبارزه و جنگ با ظلم است.

بر آن شدیم تا کلامی از یکی از شاگردان مکتب حضرت روح اللّه، یعنی حاج احمد متوسّلیان، را با کلامی از رئیس انجمن حجّتیه در کنار هم گذاشته و قضاوت را به شما واگذار کنیم. اخیراً سخنرانی ‌ها و مصاحبه‌ های حاج احمد متوسّلیان در کتابی با عنوان “احمد متوسّلیان هستم” گردآوری و تدوین شده و توسّط انتشارات نارگل به چاپ رسیده است. حاج احمد متوسّلیان در یکی از این سخنرانی ها می گوید:

 «ما اعتقاد داریم که باید ریشه ظلم و جور و کفر، حداقل از سطح ممالک اسلامی و در مرحله بعد، از سطح جهان برچیده بشود؛ یعنی تا کفر هست، تا ظلم هست و تا جور هست، ما هم در جنگیم. در هر کجا که باشد، علیه آن می جنگیم.»

منبع: احمد متوسلیان هستم، ص۲۴۱

امّا شیخ محمود حلبی در سخنرانی معروف خود می گوید:

« اول شما یک افسر، یک پیشوا و رهبر معصوم، جنگی پیدا بکنید، یک رهبری که بتواند اداره اجتماع کند روی نقطه عصمت نه عدالت، عدالت کافی نیست. اوّل او را پیدا بکنید، آن‌وقت برو جانت را بده. رهبر معصوم جلو بیفتد، فهمیدی؟… باید جنگ روی موازین دین به رهبری معصوم[باشد] نه عادل، عادل کافی نیست… لذا شیعه می گوید در عصر غیبت امام زمان جهاد نیست.»

منبع: درسنامه انجمن حجتیه، ص۲۴۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *