آقای مدرّسی کدام را باور کنیم!؟

جناب آقای فرید مدرّسی که یکی از نویسندگان، محقّقان و فعّالان حیطه تاریخ است، در کانال تلگرامی خود هر از چندی یادی از انجمن حجّتیّه نیز نموده؛ نگاه سیاسی او از آثار و مطالبش هویداست، و طبیعتاً از همان زاویه به نقد انجمن می پردازد. به عنوان نمونه اخیراً سخنان جناب آقای محتشمی پور علیه انجمن را منتشر کرد. تعداد مطالبی که ایشان به نقل از آقای محتشمی پور علیه انجمن منتشر کرده، نسبت به کلّ مطالبی که در مورد انجمن منتشر کرده قابل توجّه است و نمونه کوچکی است از این مسئله که دوست دارد از چه پنجره ای به انجمن نگاه کند؟

یکی از موضوعاتی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه کشمکش های سیاسی کشور اوج گرفت و تا کنون نیز ادامه دارد، ، همین مسئله بود، که برخی از افراد، سازمان ها و یا جناح های سیاسی، برای از میدان به در کردن رقیب، به او انگ انجمنی بودن میزدند. شاید بتوان گفت که جریان معروف به چپ، در اینگونه اقدامات شاخص بود.

مثلاً در دوره ای که آرایش فضای سیاسی کشور به نفع دوم خردادی ها شکل گرفته بود، ماجرای انجمنی بودن آیت الله مصباح یزدی(حفظه الله)، با هدف تخریب چهره ایشان مطرح شد و اگر نگوییم مطرح کننده اصلی، حدّاقل یکی از اصلی ترین کسانی که روی این نسبت ناجوانمردانه، مانور داد، سیّد علی اکبر محتشمی پور بود. فردی که بسیاری از اوقات سعی داشته تا به بهانه های مختلف با شمشیر مبارزه با انجمن، به جنگ طرف مقابلش برود حتی اگر او انجمنی نباشد! این شمشیر، شمشیری است که اگر روزی فردی از جلوی یکی از جلسات انجمن عبور کرده باشد، به او مهلت نداده و به سایه اش هم رحم نمی کند. چه رسد به آن که آن فرد بخواهد وسیله ای برای تبلیغ آثار انجمن باشد!

حال عجیب است که جناب مدرّسی که با انتشار مطالبی همچون سخنان آقای محتشمی پور، از استفاده از این شمشیر بدشان نمی آید، چگونه به خود اجازه داده اند که در همین کانال تلگرامی و تنها چند روز پس از انتشار سخنان آقای محتشمی پور، یکی از کتب انجمن حجتیّه را معرّفی نمایند! شاید معرّفی آثار انجمن برای افزایش آگاهی مخاطب بد نباشد امّا به شرط آن که حدّاقل علاوه بر توضیحات لازم، به گوشه ای هر چند اندک از آن کتاب نقدی نوشته شود. امّا در نهایت تعجّب و تأسّف، آقای مدرّسی به تبلیغ کتاب انجمن از طریق انتشار شناسنامه کتاب اکتفا نمودند!

https://t.me/faridmod/10656

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *