شهید ابراهیمی مجد: عضو انجمن نیستم.

کتاب “فیض حضور” تنها کتابی است که تا کنون در مورد شهید ابراهیمی مجد به چاپ رسیده است. در این کتاب آقای دکتر جدّی که یکی از دوستان شهید ابراهیمی مجد بوده، در بخشی از خاطراتش میگوید:

«حضرت امام موضعشان را صریح راجع به انجمن حجّتیّه فرموده بودند [احتمالاً به دستور امام مبنی بر کنسل شدن نمایندگی آقای خزعلی در انجمن اشاره دارد.]… یک عده بر علیه امام خمینی موضع گرفتند و یک عده هم آمدند طرف امام. مهندس مجد هم طرف امام را گرفته بود ولی با آقای حلبی با حیا برخورد می کرد؛ از تهمت های بعضی ها خیلی ناراحت بود. تعدادی از افراد که نه سابقه مذهبی و نه پیشینه روشنی داشتند به ایشان انتقاد می کردند و می گفتند ایشان انجمنی است و لذا ایشان خیلی دلگیر شده بود و می گفت: «من در جبهه می مانم تا خدا تکلیف مرا مشخص کند.

من با این همه سابقه جبهه و کار سیاسی، چطور میتوانم جزو انجمنی باشم که بر علیه انقلاب هستند!؟» (زیرا یکی از اصول انجمن حجتیه عدم دخالت در امور سیاسی بود). بچه های سپاه به ایشان انتقاد می کردند. البته ایشان در قبل از انقلاب در انجمن بود و ما هم در انجمن دوره دیده بودیم.

علاقه به امام زمان (علیه السّلام) در آن زمان خیلی زیاد بود ولی این که وابسته به انجمن  باشند یا نه؟ مطرح بود. این که وارد سیاست بشوند و آیا سیاست جزو دین هست یا نه؟ مطرح بود. آن زمان این بحث ها داغ بود. …روزگار بر مهندس مجد مشکل بود زیرا به او توهین می شد. از طرفی میدانست که امام حق بود و میگفت: «کسی امام را نشناخت»! همیشه در صحبتهایش به من میگفت: «کسی امام را نمیشناسد.».

از حاج آقا حلبی هم تعریف میکرد و میگفت: «حاج آقا حلبی به من درس داده حق استادی بر گردن من دارد “من علّمنی حرفاً فقد سیّرنی عبداً”[هرکس حرفی به من بیاموزد، من را بنده خودش کرده است.]».

 البته بعضی ها دارند از شهید مجد سوء استفاده می کنند و می گویند او انجمنی بوده در صورتیکه او از سازمان انجمن بیرون آمده بود و تا آخر در جبهه مقاومت کرد.»

منبع: فیض حضور، ص۲۰

در مطالبی دیگر سندی مبنی بر سوءاستفاده انجمن از نام این شهید بزرگوار و برخی از دیگر شهدا و مطرح کردن نام آنان با عنوان شهدای انجمن حجتیه تقدیم خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.